Iskolánk, a Miskolci SZC Szemere Bertalan Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumának 11. évfolyamos rendészeti ügyintéző tanulói 2019. április 27-én a IX. Rendőr- és Tűzoltónap alkalmából részt vettek az első alkalommal megrendezett Kadétok Rendészeti Csapatversenyén.
A Rendőrségi Oktatási és Kiképző Központ Tanintézeti és Módszertani Főosztály, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Humán Szolgálat Oktatásigazgatási és Kiképzési Főosztály, és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága Humán Szolgálat Oktatási és Szociális Osztály közös szervezésében megrendezett egyfordulós komplex verseny helyszínéül a budapesti Városliget szolgált.

A verseny célja a Rendészeti ügyintéző szakmai képzésben résztvevő középiskolások rendészeti pálya felé irányítása, a tehetségek kiválasztása, a csapatszellem, az összetartozás érzésének erősítése volt.

A Miskolci SZC Szemere Bertalan Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma a versenyt kimagasoló eredménnyel zárta.
A Kadétok Rendészeti Csapartversenyének
I. helyezését a Miskolci SZC Szemere Bertalan Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumának II. számú csapata
II. helyezését a Miskolci SZC Szemere Bertalan Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumának III. számú csapata
a Rendészeti Kadétok Csapatversenye katasztófavédelmi szakmai feladatának legeredményesebb teljesítéséért különdíjban részesült a Miskolci SZC Szemere Bertalan Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumának III. számú csapata.

Felkészítő tanár: Bekő Zsuzsánna

Gratulálunk diákjainknak és felkészítő tanáruknak!

2019. május 13., hétfő 20:14

UJJÉ , a Színészmúzeumban nagyszerű!

Írta:
Áprilisban a 11.C a Színészmúzeumban járt .
Mi miskolciak büszkék vagyunk a város színházi múltjára - és jelenére is.
Az ország első magyar nyelvű kőszínháza (a kolozsvári után) 1823-ban nyitotta meg kapuit. Az elmúlt 196 év számtalan élménnyel ajándékozta meg nézőit. A színház gazdag,színes múltját a múzeum "kincsei" segítenek bemutatni .

Május 2-án Somhegyi György színművész tantermi színházi előadást tartott a 10.F , a 11.D és a 10.A osztály tanulóinak.

Késik az előadó? A nagybácsi nem is létezik? Hogyan lehet megtalálni a saját utunkat? Mi segíthet sikeresnek lenni? Ezek és sok más kérdés vetődött fel bennünk a játék során.

Köszönjük az izgalmas és tanulságos programot . A következő előadás május 21-én lesz

Kőrössy Sándor 1989-1997-ig volt igazgatója iskolánknak.

Emlékét megőrizzük!

Utolsó tanítási nap: 2019. április 12. (péntek)

Tavaszi szünet: 2019. április 13. - 2018. április 23.

Első tanítási nap: 2019. április 24.  ("B" hét szerda)

2019. április 11., csütörtök 08:43

Centrum Futsal 2018/2019 - Gratulálunk a bronzéremhez

Írta:

A 2018/2019-es tanévben harmadik alkalommal került megrendezésre a „CeFu”, a Szakképzési Centrumok iskolái között. Az eseményre összesen 162 iskola nevezett. A regionális döntők legjobb csapatai kerültek a nyírbátori országos döntőbe, melyen 12 iskola képviseltette magát. Az április 3-6. közötti többnapos rendezvényen színvonalas és sportszerű mérkőzéseket láthattak a résztvevők és a szurkolók.

Iskolánk csapata a harmadik helyen zárta a tornát, bronzéremmel.

Balogh Bence Legjobb amatőr játékos fair play díjat kapott.

Számos ajándékkal és rengeteg élménnyel tért haza a csapat.

A csapat tagjai: Bordás Gergő, Lukács Attila, Balogh Bence, Erdei-Nagy Norbert, Holovnyák Áron Bence, Kabai Márkó, Molnár Lajos Norbert, Dendők Dávid, Balázs Dominik, Szajkó Donát Mór.

Felkészítő testnevelő: Bizik Péter

Gratulálunk a nagyszerű eredményhez!

1. oldal / 6

ELÉRHETŐSÉGEK

OM: 203060

Miskolci Szakképzési Centrum
Szemere Bertalan Szakgimnáziuma,
Szakközépiskolája és Kollégiuma

Címünk: 3529 Miskolc, Ifjúság utca 16-20.

Központi számunk: 46/360-125

Titkárság: 46/365-912